No Products in the Cart
Compact size, foldable design, easy to carry and use
With a pressure gauge, make you know the tire pressure easily
140PSI high-pressure pumping, save effort and time
High-quality flexible hose, good elasticity without breaking
Included an air needle for ball inflating
Compatible with Schrader/Presta valve, convenient to use
Suitable for car, motorbike, bike, ball, etc.
Specification:
Brand: WEST BIKING
Material: Integrated engineering plastic + TPE
Weight: about 498g
Air pressure: 140psi
Size: 15cm*19.5cm
Package included
Specifications
| Brand | WEST BIKING |
| Color | Black |
| Packaging Type | Colored Box |
| Plug Type (For Supply) | N/A |
| User Manual (Language) | No User Manual |
| Gross Weight | 0.682kg |
| Volume Weight | 1.002kg |
| Package Length | 21.500cm |
| Package Width | 16.000cm |
| Package Height | 13.000cm |

