No Products in the Cart
Steel teeth, toughness and strength are very good
12 teeth can make you walk well and non-slip on the snow ground, and the ice ground
Easily fits your sports shoes, hiking shoes, and mountain boots, etc., a necessity for walking on slippery terrain
It is also the best companion for fishing, mountain climbing and rock climbing
Safe, practical, and non-slip performance
Specification:
Material: rubber + stainless steel
Size: 38-48
Dimension: about 18 x 14cm (Length x Width), 5mm (thickness)
Weight: about 465g
Package included
Specifications
| Brand | HALIN |
| Color | Black |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| User Manual (Language) | No User Manual |
| Gross Weight | 0.538kg |
| Volume Weight | 0.155kg |
| Package Length | 14.000cm |
| Package Width | 9.000cm |
| Package Height | 5.500cm |

