No Products in the Cart
Light sensor: When natural light is sufficient, the light automatically goes out; when it is dark, it lights up again.
Vibration: Leave the lights for 30 seconds, the lights will automatically go out; when they vibrate, the lights will turn on again.
Specification:
Product: Bicycle Tail Light
Model: Q3
Material: aluminum alloy + plastic
Waterproof: IPX6
Charging type: USB interface
Light mode: 4 modes (bright/breathing light/flash/fast flash)
Battery capacity: 300 mA
Rated voltage: 3.7V
Minimum battery life: 12 hours
Maximum battery life: 30 hours
Package included
Specifications
| Brand | ROCKBROS |
| Color | Black |
| Packaging Type | Colored Box |
| Gross Weight | 0.097kg |
| Volume Weight | 0.100kg |
| Package Length | 13.000cm |
| Package Width | 8.200cm |
| Package Height | 4.200cm |

