No Products in the Cart
Better protection: you must worry about the rusting and smudging of the grill. Our cover is made of durable vinyl material, 100% waterproof, and colorfast coating to protect your grill at all times
Windproof - with a double pull strap design, it can keep the cover in place and eliminate the confusion of cover flying away
Anti fading - this special anti-fading fabric material has excellent colorfastness - at least 1000uv hours, will not fade easily in the hot sun, make your grill as new all year round.
Dustproof – worry about dust and soiling your grill when not in use or in transit? Use this protective cover without worry
Widely Uses-The road trip grill cover fit for Weber BBQ grill, along with many other popular brands grill, like Coleman RoadTrip LXX, LXE, Q200/2000 Series BBQ Grill 285 camping grills, tabletop, tailgate grill, etc.
Specification:
Size: 90*55*27cm
Package included
Specifications
| Brand | N/A |
| ColorStyle | A |
| Packaging Type | No Package |
| Gross Weight | 0.096kg |
| Volume Weight | 0.100kg |
| Package Length | 23.400cm |
| Package Width | 19.000cm |
| Package Height | 1.000cm |

