No Products in the Cart
Use 6061 aluminum alloy material with forged T6 heat treatment
Super lightweight, bring excellent cycling experience
Fine workmanship, with high strength and high durability
Specification:
Brand: Litepro
Model: Monster
Material: Aluminum Alloy 6061
Center diameter: 25.4MM
diameter: 22.2mm
Length: 540MM
Thickness: 2mm
Weight: about 167g
Package included
Specifications
| Brand | MONSTER |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| Plug Type (For Supply) | N/A |
| User Manual (Language) | No User Manual |
| Gross Weight | 0.236kg |
| Volume Weight | 0.104kg |
| Package Length | 59.000cm |
| Package Width | 2.800cm |
| Package Height | 2.800cm |

