No Products in the Cart
The waterproof bicycle bag is equipped with a transparent touch screen, which provides high sensitivity and ensures maximum convenience when riding
The bicycle mobile phone bag is made of high-quality waterproof materials, so you don't need to worry about the humid environment or sudden storms, and enjoy the fun of riding at any time
IPX4 waterproof grade(can not be submerged), rainproof and splash-proof
The soft internal material protects the phone, won't scratch the phone
Quick installation and removal
360 degrees rotation, easy to use
Suitable for all phones of 5.5 inches and below
Specification:
Internal size(L): 85 x 150mm
Material: PC+Cotton+EVA
Function: Waterproof
Suitable phone size: ≤5.5 inches
Package included
Specifications
| Brand | N/A |
| Color | As Shown |
| Mount Type | Bicycle Mounts |
| Packaging Type | Paper Box |
| Plug Type (For Supply) | N/A |
| Gross Weight | 0.225kg |
| Volume Weight | 0.271kg |
| Package Length | 27.000cm |
| Package Width | 11.200cm |
| Package Height | 4.000cm |

