No Products in the Cart
The tent trap clip is made of premium material, weather-resistant, tear-resistant, lightweight and durable
The heavy duty lock grip is lightweight to carry anywhere
Need slide the lock to tighten or loosen the tent clip, can clamp the tarp tightly without tearing or damaging it
These clips are suitable for outdoor camping tents, awnings, caravans, tarpaulins, canvas, boat covers, swimming pool covers, photo and vegetable shed
Specifications:
Material: Polypropylene
Size: 82*31*20mm
Maximum opening: 10mm
Package included
Specifications
| Brand | N/A |
| Color | Yellow |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| Plug Type (For Supply) | N/A |
| User Manual (Language) | No User Manual |
| Gross Weight | 0.203kg |
| Volume Weight | 0.177kg |
| Package Length | 16.000cm |
| Package Width | 15.000cm |
| Package Height | 3.300cm |

