No Products in the Cart
High quality eco-friendly material, corrosion resistance
90% harmful UV ray blockage reducing temperature
Breathable, heat resistance and cold resistance
Double-sided knitted edges,reinforced and stitched corners
It can be used to protect large areas including backyards, swimming pools, balconies and more
Triangular shade sail is ideal for summer
Easy to store and carry
Material: outside: polyester, inside: oxford cloth
Size: 3.6 x 3.6 x 3.6m
Package included
Specifications
| ColorStyle | A |
| Packaging Type | Simple PP Bag |
| Plug Type (For Supply) | N/A |
| User Manual (Language) | No User Manual |
| Gross Weight | 1.047kg |
| Volume Weight | 0.752kg |
| Package Length | 30.500cm |
| Package Width | 22.000cm |
| Package Height | 5.000cm |

